Czwartek, 28 Marzec 2024 r. ,   Anieli, Joanny

Okulista Wrocław

   10
Okulistyka zmienia się w bardzo szybkim tempie. Proponowane przez okulistów metody leczenia dają ludziom szansę na odzyskanie zdrowia i prowadzenie bardziej komfortowego życia. Innowacyjne metody diagnostyczne wykorzystywane w okulistyce pozwalają uzyskać pełną informację o stanie oka i wybrać optymalną taktykę, która jest gwarancją najlepszego wyniku leczenia. Wykorzystywane technologie oraz stałe poszerzanie wiedzy powoduje, że wadę wzroku okulista może usunąć nawet w ciągu kilkunastu minut.

Korygowanie wad wzroku w okulistyce

Na początku najczęstszych przyczyn upośledzenia wzroku pojawiają się wady wzroku. Promienie świetlne postrzegane przez ludzkie oko skupiają się w obszarze plamki żółtej i siatkówki, przechodząc przez przezroczystą warstwę rogówki znajdującą się z przodu oka i warstwę soczewki oka. Plamka żółta zlokalizowana w środku siatkówki jest obszarem, w którym komórki widzenia są najbardziej intensywne, pozwala zobaczyć szczegółowy, kolorowy i wyraźny obraz.

Brak skupienia się na promieniach we właściwej kolejności w obszarze plamki prowadzi do dolegliwości, takich jak niewyraźne, rozmyte widzenie. W okulistyce problemy z koncentracją oczu nazywane są wadami wzroku, które odpowiadają różnym błędom refrakcyjnym. Główne wady wzroku to dalekowzroczność, krótkowzroczność i astygmatyzm. Starczowzroczność należy również do wad wzroku, oko traci swoją elastyczność wraz z wiekiem, co przyczynia się do upośledzenia ostrości widzenia i upośledzenia wzroku i zmienia nastawność oka.

Nowoczesne metody leczenia wad wzroku stosowane przez okulistę

W przypadku krótkowzroczności okuliści zalecają dzieciom i młodzieży w wieku poniżej 18 roku życia okulary wklęsłe, tj. średnia i cienka grubość szkła na krawędzi. Dla pacjentów w wieku powyżej 18 roku życia, ze stałymi dioptriami, grubością rogówki i załamaniem oka, okulista proponuje korekcję wzroku za pomocą lasera. Dzięki takiemu zabiegowi pacjenci mogą pożegnać się z okularami. Inną metodą leczenia jest użycie sztucznej soczewki. Soczewka wewnątrzgałkowa jest używana głównie przez tych pacjentów, u których nie można rozwiązać problemu za pomocą zabiegu laserowego. Podczas implantacji soczewki okulista może zastosować soczewkę refrakcyjną.

Metody leczenia nadwzroczności wykorzystywane w okulistyce

W przypadku nadwzroczności możliwe są trzy opcje leczenia. Pierwszą metodą, która jest najczęściej proponowana przez okulistę jest noszenie okularów lub soczewek kontaktowych. Drugą metodą leczenia jest zastosowanie lasera, który całkowicie eliminuje wady wzroku. Przed zastosowaniem leczenia, okulista przeprowadza szczegółowe badania i zgodnie ze strukturą oczu i stopniem defektu, wybiera odpowiednią metodę laserowej korekcji wzroku. Kolejną, trzecią techniką wykorzystywaną w okulistyce jest implantacja soczewki oka. Soczewka wewnątrzgałkowa jest używana głównie przez tych pacjentów, u których okulista nie może rozwiązać problemu za pomocą lasera.

Zasady leczenia okulistycznego w przypadku astygmatyzmu

W leczeniu astygmatyzmu do 18 roku życia konieczne jest noszenie okularów lub soczewek, następnie okuliści zalecają leczenie laserowe, najczęściej z użyciem lasera excimerowego. Inną metodą leczenia jest użycie sztucznej soczewki. Dotyczy to pacjentów z dużym astygmatyzmem i drobną strukturą rogówki, z przeciwwskazaniami do laserowej korekcji wzroku. Nowoczesna okulistyka ma do zaoferowania możliwość skorzystania ze sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej.




Twój pupil nieustannie drapie i wyciera okolice oczu? A może ma problem z widzeniem lub mruży oczy? Zmiany w oku zwierzęcia mogą dotyczyć...
Optima to ubezpieczenie multiagencja działające 10 lat na rynku. W ofercie firmy można znaleźć ubezpieczenia największych Towarzystw...
Klinika Dobrego Umysłu to poradnia psychologiczno-psychiatryczna z siedzibą we Wrocławiu. W poradni można skorzystać z konsultacji...